Dvylika savaičių geresnių santykių link

Ar Tau tinka bent vienas iš šių variantų?

- Kartais pastebi, kad pati sabotuoji gerus santykius ir keli "audrą stiklinėje vandens"?
- Giliai širdyje jauti, jog santykiai gali būti neišblėstantis meilės ir džiaugsmo šaltinis, tačiau Tavo realybė – visai kitokia. 
- Seksas tapo nuobodžia rutina?
- Nuolatos užmezgi vis naujus santykius, ieškodama tobulo partnerio… tačiau tenka iš naujo nusivilti? 
- Ieškai antrosios pusės ir niekaip nesusivoki, kas trukdo pritraukti patinkantį žmogų?
- Jauti pyktį ir nusivylimą sudužus savo meilės svajoms.
- Esi palaidojus viltį patirti santykius, apie kuriuos visada svajojai? 
- Turi antrąją pusę, vis tiek jautiesi vieniša?


Vienišumo jausmas – nepavydėtinas.  Skaudu matyti savo draugus, užmezgusius sėkmingus santykius. 


Tai atrodo taip nesąžininga, nes iš gyvenimo nori kažko daug daugiau.

Ko labiausiai tikiesi iš santykių:
- Jausmo, kad tave priima tokią, kokia esi?
- Būti išgirsta ir suprasta savo partnerio?
- Jausti saugumą bei pasitikėjimą?
- Jaustis laisva būti savimi?
- Aistringo ir pašėlusio sekso?
- Jausmo, jog esi besąlygiškai mylima?
- Linksmybių ir žaidimų?
- Gilaus dvasinio ryšio?
- Įsipareigojimų visam gyvenimui?
- Prasmingų bei suartinančių kasdienių pokalbių?
- Jausmo, kad jis tavo gimininga siela?
- Kasdienių palaikymo žodžių?
- Džiaugsmingo laiko kartu?

Ar nenutiko taip, kad po daugybės nusivylimų nustojai dėti pastangas, kad tai galiausiai įvyktų?


Tuomet turime Tau gerų žinių:

Viskas, ko trokšti yra įmanoma!

Nesvarbu, esi vieniša ar ne, susikurti savo svajonių santykius – įmanoma. Tam tiesiog reikia išmokti paprastų įgūdžių, lygiai taip pat, kaip mokantis groti gitara, skaityti žemėlapį, važiuoti dviračiu, užsiimti nauju hobiu ar kalbėti nauja kalba.

Taip pat galima išmokti ir Meilės įgūdžių.

Vienas geriausių dalykų yra tas, jog praktikuojant šiuos 12 „meilės įgūdžių“, pradeda kisti žmogaus smegenys. Neurologijos studijos parodė, jog naudojant šį metodą synapsių skaičius hipokampe, mūsų smegenų dalyje, atsakingame už mokymąsi bei atmintį, žymiai padaugėja. Galima teigti, jog tokiu būdų žmogus perprogramuoja savo smegenis tobuliems santykiams. Šie biologiniai veiksniai tiesiogiai susiejami su žmogaus patirtimi. Nervinis žmogaus tinklas yra užprogramuotas perduoti, priimti, kurti, išreikšti bei išlaikyti meilę.


Keisk smegenis – keisk savo gyvenimą
Iš tiesų, viskas taip paprasta. Jums prireiks tik 12 savaičių perprogramuoti save amžinai meilei. Tai – ne tušti pažadai ar vilties teikimas, viskas įrodyta dvejais klinikiniais tyrimais.


Jei esate nelaimingi dėl to, ką kiti Jums sako ar kaip su Jumis elgiasi, dažniausiai norime, kad keistųsi jie. Bet jei kada bandėte pakeisti kitų žmonių elgesį, žinote, kad pastangos dažniausiai bevaisės. Tai net apsunkina problemą. Taigi vienintelis, ką galime keisti, tai save: savo mąstymą, reakcijas į kitų žmonių elgesį ir žodžius, netgi tai, kokie žmonės mums atrodo patrauklūs, kokie ne. Programos metu vadovas atkreips jūsų dėmesį į Jūsų ir beveik vien tik Jūsų reakcijas. Gal jūs nutylate, kai kalba kiti, gal esate pernelyg nuolankus ar atvirkščiai sustabarėjęs.

Gal jūs pratrūkstate audringa reakcija, kai užsimenama apie kai kurias temas... Priežastis yra tame, kad tai jums primena jūsų vaikystės išgyvenimus. Taigi kitas žmogus gal turi sprogmens mygtuką, bet dinamitas glūdi Jumyse. ELT padės jums tvarkytis savo viduje. Net jei kiti žmonės nepasikeis, jie nebelaikys jūsų pririštų prie Jūsų blogų emocijų.

Giliomis energetinės psichologijos žiniomis paremta autentiška emocijų valdymo praktika, rimtas vidinis darbas, atpalaiduojantis juokas ir ašaros – tai, ką geriausio galime nuveikti drauge.

Programa susideda iš 12 temų, kuriose dirbama su vis kitokiu santykiu aspektu, surandama trauma ir formuojami nauji įgūdžiai. Medžiagą gausite prieš kiekviena susitikimą, todėl iškilusius klausimus galėsime aptarti konsultacijos metu. Išmoksite atpažinti savo elgesio ypatumus ir kaip jie įtakoja jūsu santykius. Yra svarbių priežasčių, kodėl jūs esate šioje savo situacijoje, kurioje esate, kad ir kaip norite, kad būtų geriau. Tai vidiniai savigynos mechanizmai, neleidžiantys mums keistis. Ir tik kitas žmogus gali pamatyti tai, ko jūs nematote, užduoti nepatogų klausimą, kurio jūs jau daugelį metų nedrįstate sau užduoti. Jau vien pilnas savęs atskeidimas kitam ir buvimas priimtam, gali būti svarbiausias pokyčio veiksnys. Mūsų darbas susidės iš teorijos studijavimo, aptarimo ir individualaus darbo.

Svarbiausia programos dalis - Emocinės Laisvės Technikos (ELT) dar kitaip vadinamos Tapingu. Padedami jautrių ir supratingų ELT mokytojų įgausite naujų įgūdžių, kurie padės kurti prasmingus, gilius santykius, su savimi, artimaisiais ir aplinka. Jūs gausite namų užduotis ir išmoksite dirbti savarankiškai.

 Jei norite sužinoti daugiau, užsirašykite į  pirmą nemokamą konsultaciją


Perprogramuok savo smegenis meilei!
Daugiau nei 1000 žmonių yra perėję įžymiuosius Geresnių Santykių link mokymus. Jų metu dalyviai buvo mokomi dvylikos įgūdžių padėsiančių susikurti taip trokštamus, abi puses tenkinančius santykius bei pakeisti smegenų veiklą. Buvo atlikti du  moksliniai tyrimai, kurie parodė dramatiškus nuotaikos bei pasitenkinimo santykiais pokyčius. 


Pirmoji savaitė.

Saugaus prisirišimo skatinimas – laimingos vaikystės susikūrimas

 

Įgūdis: Gyvenimas šia diena nesižvalgant į praeitį;

Tema: Visos ligos – nuo streso, visos traumos – iš vaikystės. Hiperbolizuotas posakis, tačiau jame yra nemažai tiesos. Retas iš mūsų neturi skaudžių prisiminimų iš pamatinio žmogaus brendimo laiko. Reto iš mūsų neveikia traumuojantys vaikystės įvykiai. Per šios savaitės darbą atseksime bent dalį tokių įvykių jūsų gyvenime, todėl patyrinėsime tris prieraišumo tipus – saugų ir du nesaugius (vengiantį ir prieštaraujantį). Žinodami dabartines problemas, ieškosime situacijų-atitikmenų vaikystėje, kad drauge suprastume dabar jus kamuojančių dalykų priežastis. Nagrinėsime pavyzdžius, susipažinsime su reikalingomis sąvokomis, emocinių etikečių smegenyse egzistavimu, mokysimės įvertinti reakcijas į traumuojantį įvykį subjektyviais streso vienetais (SSV) ir „ištuksenti“ neigiamus išgyvenimus.

Antroji savaitė.

Asmenybės šešėlio balsai

 

Įgūdis: Šešėlio Dovanų susigrąžinimas;

Tema: Apie asmenybės šešėlius daug rašė žymusis psichoterapijos meno pradininkas Carlas Gustavas Jungas. Iš tiesų – visi turime šešėlinę asmenybės pusę – tai, kuo dažniausiai nesididžiuojame, bijome pasirodant dienos šviesoj. Tokį save, kokio nelaukiame ir bijome. Pažinti ir prisijaukinti savo šešėlį – viena svarbiausių sėkmingo gyvenimo užduočių. Iš tiesų, turime begalę asmenybės pusių. Turime dominuojančius ir užgniaužtus balsus. „Balsų dialogas“ – taip vadinasi psichoterapijos šaka, teigianti, kad kiekvienam balsui turi būti leista pasisakyti. Išgirstas Liūdesio ar Pykčio balsas leidžia jam atnešti naudos ir išvengti žalos. Labai svarbi šios savaitės sąvoka – šešėline subasmenybė – skausmo kūnas. Sąvoka, sukurta dvasinio mokytojo E. Tolle, liudija mums kaip dažnai patys to nežinodami maitiname skausmingus išgyvenimus. Ypatingą dėmesį skirsime šėšėlinių asmenybių poveikiui poroms santykiams, atlikdami pratimus, mokysimės įvertinti subasmenybes ir ieškosime jų gimimo priežasčių praeities įvykiuose.

Trečioji savaitė.

Kodėl mums taip sunku pasikeisti, nors tiek daug išbandyta. Neuroplastiškos smegenys ir mūsų reakcija į stresą.

 

Įgūdis: Kūrybiškas konfliktinės situacijos sprendimas;

Tema: Kodėl mums taip sunku pasikeisti, nors tiek daug išbandyta. Neuroplastiškos smegenys ir mūsų reakcija į stresą.
Labai svarbi savaitė – nes, o kuriam iš mūsų lengva keistis? Kaip sakė smauglys Ka iš legendinio animacinio filmo „Mauglis“ – „sunku keisti odą“. Ne vienam teko susidurti su stulbinančiu negalėjimu išsinerti iš senos odos – nors, rodos, yra ir noras, ir motyvacija. Bet...nė iš vietos, arba, kaip sakoma liaudyje – „trukt už vadžių, vėl iš pradžių“. Šios savaitės teorinė medžiaga, remdamasi patvirtintais moksliniais faktais, paaiškins, kaip užstrigusios neigiamos emocijos keičia neuronų jungtis jūsų smegenyse ir stabdo taip reikalingus pokyčius. Gilindamiesi į streso biochemiją per įdomius ir įvairius pavyzdžius, suprasime, kaip ELT gali nutraukti neigiamo elgesio grandines trimis būdais: a) išsklaidant į atmintį įstrigusių dalykų apžavus; b) pranešant smegenims, kad neigiamas emocijas keliančios situacijos nėra pavojingos gyvybei; c) sumažinant streso hormono kortizolio lygį. Visa tai paremta viena garsiausių šiuolaikinio mokslo idėjų – smegenų gebėjimu keistis (neuroplastika).Taip pat gilinsimės į naujų atradimų įtaką santykiams.

Ketvirtoji savaitė.

Emocinis meistriškumas – sutramdyti „laukinį dramblį“

 

Įgūdis: Kaltės spiralės nutraukimas;

Tema: Emocijos – labai labai svarbios. Kas spalvina mūsų gyvenimą – jos! Gilios, sunkios, palaimingos – visokios. Tačiau ne vienas žinome, kaip būna, kai įstrigusios intensyvios neigiamos emocijos nuodija visą mūsų buvimą. Ir vėl labai daug atsinešame iš vaikystės, jei emocijas pavertę destruktyviu elgesiu mus skaudindavo artimieji. Tada imame bijoti bet kokių emocijų, užsisklendžiame, arba perdėtai pasiduodame, net patys ieškome neigiamų išgyvenimų. Bijome, nes nemokame emocijų suvaldyti, nukreipti ne destrukcijos, bet konstrukcijos keliu. Šią savaitę mokysimės sutramdyti „laukinius savo dramblius“ – priimti visus jausmus ir mokytis juos išgyvenus – paleisti. Paleisti yra labai svarbu. Sužinosime, kaip asmeninės neigiamos emocijos gali virsti kaltinimų spirale partneriui, kaip atsikratyti neigiamų tikėjimų apie save – viskas padedant ELT. Tikslas – iš tiesų priimti ir kuo geriau pažinti save.

Penktoji savaitė.

„Dramblys“ miegamajame – emocinė laisvė transformuoja ir gerina intymius santykius

 

Įgūdis: Gero sekso pavertimas nuostabiu;

Tema: Banali ištarmė – bet intymumas – poros santykiuose...vienas iš kertinių akmenų. Emocinės laisvės technikos taikymas, mokymasis reguliuoti savo emocijas gali stipriai pagerinti dviejų intymumą. Drauge panagrinėsime iškalbingą pavyzdį – dvi galimas situacijos pabaigas ir suprasime, kaip emocijų valdymas, dabarties ir praeities atskyri-mas, padeda kurti ir puoselėti poros santykius. Įsitikinsime, kodėl meilės puoselėjimui reikia ne tik romantikos, bet ir žinių bei gebėjimų. Toliau gilinsimės į ELT mokytojos Nancy Morris pateikiamus pavyzdžius – apie erekcijos sutrikimus ir skausmingus lytinius santykius – abu atvejai susiejami su emocinėmis traumomis. Taip pat kalbėsime labai jautria tema – kodėl daugybė moterų suvaidina orgazmą, mokysimės per negatyvių emocijų paleidimą puoselėti savo seksualumą. Didelis dėmesys skiriamas ne tik traumų įveikimui, bet ir malonumo auginimui – tai padaryti padės atsivėrimas „čia ir dabar“ akimirkai. Darysime daug naudingų pratimų – stiprindami savo seksualumą.

Šeštoji savaitė.

Kaip išvengti dvasinio aplinkkelio ir sukurti tikrąjį intymumą.

 

Įgūdis: Pristabdymas;

Tema: Dvasinis aplinkkelis yra itin reikšminga sąvoka. Ji žymi tai, kaip dažnai stengiamės „apeiti“ savo neigiamas emocijas ir išgyvenimus. Nepripažindami savo tikrųjų jausmų, darome sau meškos paslaugą – tolstame nuo savasties šerdies, esmės. Taikant ELT, mokysimės išgyventi visus savo jausmus, nemalšinti jo PK (politiškai korektišku) žargonu ar kitomis priemonėmis. Netgi drįstame teigti, jog pirma prieš visas alternatyvias praktikas (joga, meditacija) turi būti jausmo išgyvenimas, suvokimas, o tada jau – paleidimas per minėtąsias ar kitokias priemones. Priimu, pripažįstu, tada – paleidžiu. Nagrinėsime pavyzdžius, įvertinsime negatyvias patirtis subjektyviais streso vienetais, o tada perprasime tris žingsnius, padėsiančius auginti sėkmingus san-tykius su partneriu – stabtelti, prižiūrėti, pažiūrėti, išklausyti.

Septintoji savaitė.

Raskime antrąją savo sielos pusę padedami ELT

 

Įgūdis: Savo įsitikinimų prado tyrinėjimą;

Tema: Žinot, ką? Norint įgyvendinti šios programos tikslą, nebūtinai turite būti vienišius/ė, ieškantis antrosios pusės. Naudojantis emocinės laisvės technika, galima atrasti ir save – „antrąją paslėptą, pamirštą, nuostabiąją savo sielos pusę“, ir pagerinti jau esamus santykius. Šią savaitę taip pat nagrinėsite aktualius pavyzdžius, kaip analogijas pasi-telksime mokslo faktus. Ugdysite gebėjimą priimti naujus dalykus. Remdamiesi Stefano Gonicko nuomone, dirbsime su trimis pagrindinėmis kliūtimis sveikiems meilės ryšiams sukurti: a) Jus traukte traukia prie netinkamų žmonių; b) Jūs negalite būti su tinkamais žmonėmis ir imate patys sau kenkti; c) Jūs netikite, kad sutiksite tinkamą sau žmogų.

Aštuntoji savaitė.

Išsivaduokime iš priklausomybės nuo meilės

 

Įgūdis: Priešnuodžiai meilės priklausomybei;

Tema: Pavadinimas skamba šokiruojančiai? Bet tai toks svarbus atradimas, kad net gniaužia kvapą. Kai kurie meilės „narkomanai“ užmezga ilgai trunkančius meilės santykius ir metai iš metų sėkmingai važinėjasi emociniais atrakcionų kalneliais. Jiems nereikia daugybės trumpalaikių santykių, nes jie susirado ilgalaikį partnerį, suteikiantį užtikrintą dozę biocheminių streso hormonų. Tokiems žmonėms būtinai reikia tų kalnelių – pykčio, skausmo kūno maitinimo, streso hormono kortizolio, ir palaimingų atoslūgių. Aiškinsimės, kodėl perdėtas užsidarymas tokiame rate veikia destruktyviai ir trukdo pozityviai aistringiems, autentiškiems santykiams plėtotis. Nagrinėdami pavyzdžius, mokysimės paleisti meilės skausmą, atskleisime biologijos ir psichologijos sąmokslus ir dar svarstysime, kodėl seksas laikomas heroino pakaitalu.

Devintoji savaitė.

Nelygybė kuriant santykius-kai keistis nori tik vienas

 

Įgūdis: Vienpusis santykių gelbėjimas;

Tema: Tokia dažna ir tokia aktuali situacija! Pradėsime nuo lygybės sąvokos – esame skirtingi – deja ar laimei. Dažniausiai pora yra nelygi savo gebėjimais ir kompetencijomis – vienas, pavyzdžiui, stipresnis biudžeto planavime ir šokiuose, kitas – laisvalaikio organizavime ir stalo žaidimuose. Ir čia nieko blogo! Nors kompetencijų prasme galime būti nelygūs, tačiau esame vienodai gerbtini. Todėl mokysimės priimti Kitą, pirma besąlygiškai priimdami save. Neatsitiktinai ELT yra kertinė frazė „visiškai priimu ir myliu visą save ir atsiveriu naujoms galimybėms“. Mokysimės klausytis savo kūno ir kurti pozityvią santykių energiją. Lygūs savo nelygumu.

Dešimtoji savaitė.

Tarpusavio santykiai – dvasinio kelio dalis

 

Įgūdis: Santykių naudojimas savo dvasinei kelione;

Tema: Žinot, man regis nėra lengva būti dvasingu ir kai tai tik – apie Tave. Pavyzdžiui, atsiskyrėliškas gyvenimo būdas, metai atokiam vienuolyne, nuolatinės meditacijos reikalauja pasiryžimo, susikaupimo, atsisakymo ir kitų dalykų. Tačiau kurti ir saugoti tarpusavio santykį, meilę ir suvokti tai kaip dvasinio kelio dalį yra dar didesnis iššūkis. Mes siūlome jo imtis – ir dėti kokybiškas pastangas, kad tarpusavio santykis būtų kuo gilesnis ir tvirtesnis. Mokysimės, kaip maudytis meilės voniose ir atskleisime jums tris susitarimus, kurie gali padėti išsaugoti santykius. Kalbėsime apie vidinio kritiko nutildymo ir reguliarių dvasinių praktikų svarbą.

Vienuoliktoji savaitė.

Tvarkomės su meilės nuotykiais ir susižavėjimais

 

Įgūdis: Namų židinio kurstymas importuotu kuru;

Tema: Poros santykiams – tai itin reikšminga savaitė. ELT mokytojai kvies į nesantuokinius ryšius ir susižavėjimus pažiūrėti sąžiningai ir jautriai – neužsidarydami saviplakos rate, aiškinsimės biologinius procesus, įsigilinsime į priežastis, į vaikystės ir paauglystės traumuojančias patirtis. Išanalizavus motyvus, taps daug lengviau suvokti savo elgesio priežastis ir, tikėtina – užkirsti kelią neištikimybei ateityje. Nagrinėsime aktualius ir reikšmingus pavyzdžius – kaip ELT mokytojų taikoma terapija padėjo poroms vėl atrasti vienas kitą. Mokysimės išgirsti Aukštesnįjį Aš ir aktyvinsime kūno savigydos procesus.

Dvyliktoji savaitė.

Energinė ekologija

  Įgūdis: Darnios energijos ekosistemos puoselėjimas;

Tema: Ar pastebėjote, kaip skirtingai jaučiamės, pavyzdžiui, budistų šventovėje ir prišnerkš-tuose, apleistuose namuose, kuriuose dėjosi nemalonūs dalykai? Kokios didelės įtakos mūsų savijautai turi žmonių ir vietovių energetinis laukas? Visa yra energija. Kad su-prastume jos apykaitą ir skaidros, švaros svarbą, įvesime metaforą – Bonzai sodas ir Nelaimės vieta. Labai vertinga šios savaitės pastaba – deja, problemos suvokimas dar nėra galutinis išeities taškas. Išeities taškas yra tada, kai surandamas ir panaudojamas problemos įveikimo raktas. ELT atsako į visus klausimus, kodėl esate nelaimingas ir sutelkia dėmesį į elgesio gilumines priežastis bei efektyvias technikas, kurioms padedant panaikinamas emocinis bagažas, neleidžiantis pasijusti laimingam. Šią savaitę, darydami pratimus ir narstydami sąvokas, mokysimės kurti sveikas santykių energines ekologijas, pasitelksime žiupsnį biologijos ir sužinosime, kad „viskas, ko kartais reikia, tėra žvilgsnis“.

 

 

 


Perspėjimas: kaip ir bet kuris stresą mažinantis metodas ELT nėra tobulas. Ne visada sulaukiame šimtaprocentinės sėkmės, bet tai yra patikimas būdas stresui mažinti, pasiskaityti apie rezultatus ir tyrimus galite čia... Pagerėjimas ateina greitai ir yra ilgalaikis. ELT nėra medikamentų pakaitalas, jei vartojate psichotropinius vaistus - prašome pasitarti su savo gydytoju.


Jei norite sužinoti daugiau, užsirašykite į  pirmą nemokamą konsultaciją