ELT istorija

Emocinės laisvės technikos (ELT, angl. Emotional Freedom Technique) yra paprastas, efektyvus ir natūralus metodas, derinantis Senovės kinų akupresūros ir šiuolaikinės psichologijos žinias. Jis priskiriamas energinės psichologijos šakai.

Nuo XX a. pabaigos ELT sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Jis naudojamas fizinėms ir psichologinėms būklėms lengvinti. Kuriasi atskiros ELT mokyklos, o patyrę ELT praktikuotojai šį metodą nuolat tobulina ir pildo.

ELT sukūrė amerikietis Gary Craige, 1990 m. išleidęs knygą „ELT vadovas“ (EFT Handbook). Gary Craige pastebėjo, kad derinant Senovės Kinijoje plačiai naudotos žmogaus kūno merdianų sistemos tam tikrų taškų spustelėjimus su tam tikru būdu formuluojamais žodžiais, klientų savijauta labai pagerėja, ir šis poveikis yra ilgalaikis. Gary Craige suvokė, kad perpratus ankstyvos traumos kūrimosi mechanizmą, galima išlaisvinti žmogaus kūne užstrigusias emocijas. Kūnas atsipalaiduoja, protas nurimsta, emocijos susibalansuoja ir gyvenimo kokybė pagerėja.

Šiuo metu ELT kaip veiksmingą techniką pristato tokie pasaulinio garso knygų, seminarų, mokymų autoriai kaip Jack Canfield, Nick Ortner, Christiane Northrup ir kt.

ELT giminingi metodai: minčių lauko terapija (angl. Thought Field Therapy), „Tapas“ akupresūros technika (angl. Tapas accupressure technique), stuksenimas (angl. Tapping).

D.U.K.

Seminarai

Individualios programos

Asmeninės konsultacijos

Komanda

Atsiliepimai